پایگاه خبری تحلیلی اخبار گیلان, اخبار گیلان آنلاین, اخبار گیلان حوادث, اخبار گیلان شبکه باران, اخبار خبرگزاری گیلان, اخبار گیلان تعطیلی مدارس, اخبار امروز گیلان, اخبار اقتصادی گیلان, اخبار سیاسی گیلان, خبر سیاسی گیلان, اخبار ورزشی گیلان, خبرگزاری رشت, اخبار انتخابات, انتخابات گیلان,انتخابات مجلس , کاندیداهای مجلس گیلان, کاندیداهای رشت, نامزدهای مجلس گیلان, اعلام نتایج, آخرین اخبار انتخابات, نتایج انتخابات گیلان, تایید صلاحیت کاندیداهای گیلان, اسامی رد صلاحیتها, انتخابات رشت, کاندیداهای مجلس رشت,دانلود نرم افزار, دانلود رایگان, دانلود زیرنویس, نمایندگان مجلس گیلان, اخبار دیار میرزا, اخبار رشت,خبر رشت

گزارش تصویری دریاچه «ویستان» بهشتی در «بره سر» گیلان

دریاچه ویستان در ارتفاع هزار و ۲۵۰ متری از سطح دریا و در فاصله ۵۵ کیلومتری از شهر رودبار قرار گرفته است. این زیبایی حاصل خشم زمین و زلزله ای است که در گذشته رخ داده است.

آب دریاچه نیز از چشمه های زیرزمینی و آب های جاری در کوهستان های اطراف تامین می شود. وسعت این دریاچه ۴ هکتار است و عمق آن به صد متر نیز می رسد.

مسیر بره سر تا دریاچه به‌طول ۴ کیلومتر و دارای سربالائی تند و سنگلاخی می باشد.

با طی کردن شهر رستم آباد به شهر توتکابن و مسیری در حاشیه رودخانه گوهررود و با گذشتن از روستاهای زیبا و کوهستانی؛ سندس، انارکول، دشتویل، چره، چلگاسر، دره دشت، حشمت آباد، برارود، جلالده، لیاول سفلی و علیاء به شهرک چهارمحل و از آنجا به شهر بره سر می رسید.

در پس جاده های جنگلی و سنگلاخی به دریاچه ای با نام «ویستان» که اطرافش را حلقه ای سبز از درختان راش پوشانده می‌رسید. این دریاچه گرچه در نزدیکی شهر رودبار است اما کمتر کسی آن را دیده به همین علت از آلودگی به دور مانده است و نامش این روزها بر سر زبان بسیاری از طبیعت گردان افتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو
http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif
کانال گیلنما
طراحی چهره و پرتره گیلان

طراحی چهره پرتره گیلان رشت

تازه ها
تبلیغات
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
تلویزیون اینترنتی گیلان تی وی
سرویس عکس - صفحه نخست
سرویس عکس - صفحه نخست