پایگاه خبری تحلیلی اخبار گیلان, اخبار گیلان آنلاین, اخبار گیلان حوادث, اخبار گیلان شبکه باران, اخبار خبرگزاری گیلان, اخبار گیلان تعطیلی مدارس, اخبار امروز گیلان, اخبار اقتصادی گیلان, اخبار سیاسی گیلان, خبر سیاسی گیلان, اخبار ورزشی گیلان, خبرگزاری رشت, اخبار انتخابات, انتخابات گیلان,انتخابات مجلس , کاندیداهای مجلس گیلان, کاندیداهای رشت, نامزدهای مجلس گیلان, اعلام نتایج, آخرین اخبار انتخابات, نتایج انتخابات گیلان, تایید صلاحیت کاندیداهای گیلان, اسامی رد صلاحیتها, انتخابات رشت, کاندیداهای مجلس رشت,دانلود نرم افزار, دانلود رایگان, دانلود زیرنویس, نمایندگان مجلس گیلان, اخبار دیار میرزا, اخبار رشت,خبر رشت

الگوهای اروپایی برای توسعه ایران مناسب نیست

گیل نگاه: رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: الگوهای غربی و اروپایی برای توسعه پایدار و همه جانبه ایران مناسب نیست.

به گزارش ایرنا سید محمد بهشتی روز پنجشنبه در سی و پنجمین نشست تخصصی توسعه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با موضوع امتناع از زمینه افزود: طی دهه‌های اخیر و از سال ۱۳۳۵ که درآمد نفتی به صورت جدی تر وارد اقتصاد ایران ‌شد، کوشیدیم غلط های سرزمین مان را بگیریم.

وی این مشکلات را به بیماری اوتیسم تشبیه و بیان کرد: در بیماری اوتیسم ممکن است فرد نابغه باشد، اما توانایی انجام یک کار ساده و پیش پا افتاده را ندارد و ما دچار چنین وضعیتی شده ایم.

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری کشور ادامه داد: پیشتر هرکس که در این سرزمین زندگی می کرد، مالیات می داد و این، امری بدیهی است ولی فرار از مالیات، اقدام جدیدی است که در گذشته، مشاهده نمی شده است.

وی اتکاء به نفت خام را به دلیل نداشتن استعداد در تولید ارزش افزوده دانست و گفت: قبل از ظهور صنعت در اروپا، صنعت در ایران وجود داشته و سرزمین ما جزو کشورهای پیشرو در صنعت بوده و از دیرباز، در بازارهای ما در کنار فروش، تولید هم مطرح بوده است.

بهشتی بازار آهنگران و کفاشان را از جمله این موارد عنوان کرد و گفت: کشاورزی و دامپروری در کنار پرداختن به صنعت و تجارت در ایران مورد نظر بوده است.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به وجود تفاوت هایی بین ایران و کشورهای اروپایی گفت: برنامه ای که در آن سرزمین قابل اجراست، برای کشورمان نتیجه بخش نیست و اجرای آن، موجب وارد آمدن خسارت هایی می شود.

وی با بیان اینکه اکنون نیازمند تغییر متناسب با شرایط هستیم، افزود: فرهنگ به معنای دانایی، از تعامل تاریخی انسان با محیط حاصل می شود و با توجه به اینکه دچار نسیان نسبت به فرهنگ شده ایم، راه‌حل آن یادآوری است.

بهشتی خاطرنشان کرد : در طول تاریخ، دانایی توسط فرهیختگان و فرزانگان به دانش تبدیل شده اما نظام آموزشی ما ، سواد را معادل دانایی می‌داند و آن را آموزش می‌دهد که زیاد دوام ندارد.

سلسله نشست های تخصصی توسعه، هر ماه به همت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان برگزار می شود.

(۰)(۰)

نوشته الگوهای اروپایی برای توسعه ایران مناسب نیست اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

انعقاد تفاهم نامه معاونت حمل نقل شهرداری رشت با مرکز آموزش بازرگانی گیلان در خصوص آموزش رایگان رانندگان تاکسی به صورت رایگان http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif
کانال گیلنما
طراحی چهره و پرتره گیلان

طراحی چهره پرتره گیلان رشت

تازه ها
جستجو
تبلیغات
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
تلویزیون اینترنتی گیلان تی وی
سرویس عکس - صفحه نخست
سرویس عکس - صفحه نخست