پایگاه خبری تحلیلی اخبار گیلان, اخبار گیلان آنلاین, اخبار گیلان حوادث, اخبار گیلان شبکه باران, اخبار خبرگزاری گیلان, اخبار گیلان تعطیلی مدارس, اخبار امروز گیلان, اخبار اقتصادی گیلان, اخبار سیاسی گیلان, خبر سیاسی گیلان, اخبار ورزشی گیلان, خبرگزاری رشت, اخبار انتخابات, انتخابات گیلان,انتخابات مجلس , کاندیداهای مجلس گیلان, کاندیداهای رشت, نامزدهای مجلس گیلان, اعلام نتایج, آخرین اخبار انتخابات, نتایج انتخابات گیلان, تایید صلاحیت کاندیداهای گیلان, اسامی رد صلاحیتها, انتخابات رشت, کاندیداهای مجلس رشت,دانلود نرم افزار, دانلود رایگان, دانلود زیرنویس, نمایندگان مجلس گیلان, اخبار دیار میرزا, اخبار رشت,خبر رشت

جامعه ی امروز ما جامعه ی شاد و بانشاطی نیست/ افزایش نشاط و امید، ضرورت غیر قابل انکار جامعه است

گیل خبر/ محمد جواد عامر صبح امروز در مراسم افتتاحیه ی طرح ارتقای توانمندی بانوان شهرستان ماسال با اشاره به روز عفاف و حجاب و سالروز حمله ی وحشیانه ی عمال رضاخانی به مسجد گوهرشاد، گفت:در بعضی از حوادث تاریخی شاید به ظاهر پیروزی با عده ای باشد، اما گذشت زمان ثابت خواهد کرد کسانی که بر اساس اعتقادات و باورهای درست دینی خود، حرکت می کنند، پیروز واقعی هستند.
وی حماسه ی عاشورا نمونه ی بارزی از این موضوع دانست و افزود: با وجود گذشت قرن ها، همچنان امام حسین (ع) و یارانش روز به روز در جهان عزیزتر می شوند.
فرماندار ماسال با بیان اینکه چیزی که امروز تمام اقشار جامعه را هدف قرار داده است آسیب های اجتماعی است، افزود: برای کاهش آسیب های اجتماعی، باید امید و نشاط اجتماعی را در جامعه افزایش دهیم.
عامر با تاکید بر نیاز جامعه امروز به برنامه های شاد اجتماعی، اظهار داشت: باید بررسی نماییم چند جنگ شادی و کنسرت به طور سالیانه در شهرستان برگزار می شود، البته این برنامه ها چیزی نیست که خارج از دین، قانون باشد و یا با ولنگاری همراه باشد.
وی با اشاره به افزایش میزان افسردگی در میان جوانان جامعه، گفت: امروزه شیوع استفاده از فضای مجازی موجب شده است که اعضای خانواده از هم دور شوند.
فرماندار ماسال ادامه داد: درسال ۲۰۰۰ تعداد کاربران فضای مجازی در کشور بسیار محدود بوده اما این تعداد در سال ۲۰۱۷ به ۴۵ میلیون نفر و با وجود گذشت ۶ ماه از سال ۲۰۱۸ به ۶۰ میلیون رسیده است و این نشانگر این است که اگر برای این عوامل، برنامه ای نداشته باشیم روز به روز آسیب های اجتماعی افزایش خواهد یافت.
عامر با بیان اینکه جامعه ی امروز ما جامعه ی شاد و بانشاطی نیست، افزود: متاسفانه سن اعتیاد در جامعه رو به کاهش است و برخلاف گذشته، بسیاری از بانوان نیز در معرض آسیب اعتیاد به مواد مخدر قرار دارند.
وی با تاکید بر لزوم حساسیت تمامی آحاد جامعه و مراکز آموزشی در خصوص ارتقای مهارت های اجتماعی و مقابله با معضل اعتیاد، خاطرنشان کرد: متاسفانه با ورود مواد مخدر صنعتی، دسترسی به آن و مصرف آن بسیار آسان شده است و بسیاری از اقشار جامعه در معرض این آسیب قرار دارند.
فرماندار ماسال مهاجرت از روستا به شهر و وجود بیش از ۲۰ میلیون حاشیه نشین در کشور را یکی دیگر از آسیب های تهدید کننده کشور دانست و افزود: در شرایط امروز جامعه، اگر می خواهیم جامعه ای بدون دغدغه ی اجتماعی داشته باشیم، باید همه ما احساس مسئولیت نماییم.
عامر با اشاره به اقدامات دولت در زمینه ی اشتغالزایی، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه شاهد کاهش درآمدهای نفتی کشور از ۱۲۰ میلیارد دلار در دولت های قبلی به ۴۵ میلیارد دلار در دولت فعلی هستیم، در همین شرایط اقتصادی، دولت طرح های مختلف اقتصادی را جهت حمایت از طرح های اشتغالزایی در قالب طرح های اشتغال فراگیر، اشتغال روستایی و بوم گردی ارائه نموده است که باید از این فرصت ها به درستی استفاده نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

انعقاد تفاهم نامه معاونت حمل نقل شهرداری رشت با مرکز آموزش بازرگانی گیلان در خصوص آموزش رایگان رانندگان تاکسی به صورت رایگان http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif
کانال گیلنما
طراحی چهره و پرتره گیلان

طراحی چهره پرتره گیلان رشت

تازه ها
جستجو
تبلیغات
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
تلویزیون اینترنتی گیلان تی وی
سرویس عکس - صفحه نخست
سرویس عکس - صفحه نخست