پایگاه خبری تحلیلی اخبار گیلان, اخبار گیلان آنلاین, اخبار گیلان حوادث, اخبار گیلان شبکه باران, اخبار خبرگزاری گیلان, اخبار گیلان تعطیلی مدارس, اخبار امروز گیلان, اخبار اقتصادی گیلان, اخبار سیاسی گیلان, خبر سیاسی گیلان, اخبار ورزشی گیلان, خبرگزاری رشت, اخبار انتخابات, انتخابات گیلان,انتخابات مجلس , کاندیداهای مجلس گیلان, کاندیداهای رشت, نامزدهای مجلس گیلان, اعلام نتایج, آخرین اخبار انتخابات, نتایج انتخابات گیلان, تایید صلاحیت کاندیداهای گیلان, اسامی رد صلاحیتها, انتخابات رشت, کاندیداهای مجلس رشت,دانلود نرم افزار, دانلود رایگان, دانلود زیرنویس, نمایندگان مجلس گیلان, اخبار دیار میرزا, اخبار رشت,خبر رشت

افزایش قیمت انرژی فشار زیادی را به اقشار متوسط و ضعیف تحمیل می‌کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، حسن خسته‌بند اظهار داشت:‌‌ طرح افزایش پلکانی قیمت انرژی که یکی از نتایج مثبت آن اصلاح الگوی مصرف است در حال حاضر به‌صورت کامل و دقیق در کشور اجرایی نشده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس به قرائت گزارشی در مجلس که در مورد اصلاح الگوی مصرف بوده اشاره کرد و بیان داشت:‌ در مجموع و طبق نتایج به‌دست آمده در این گزارش،‌ انتظارات مجلس از نحوه اجرا و اصلاح الگوی مصرف در بخش انرژی برآورده نشده است.

خسته‌بند افزایش قیمت انرژی و هزینه کردن از جیب مردم را شیوه‌ای نادرست دانست و تصریح کرد:‌ افزایش چند برابری قیمت برق و کلاً انرژی نتیجه خوبی در کشور به بار نمی‌آورد و تنها به جامعه و قشرهای متوسط و رو به پایین آن فشارهای زیادی را تحمیل می‌کند.

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس افزایش قیمت انرژی افراد و مشترکان پرمصرف را ضروری اعلام کرد و ‌بیان داشت:‌ طبق طرح اولیه باید قیمت انرژی خانوارهای پرمصرف به صورت پلکانی افزایش پیدا کند تا عدالت لازم در این بخش به خوبی اجرایی شود.

وی از اجرای ناقص طرح افزایش پلکانی قیمت انرژی در کشور انتقاد کرد و ابراز داشت:‌ به اعتقاد بنده تا زمانی که این طرح به صورت کامل و با دستورالعمل‌های موجود، در کشور به مرحله اجرایی شدن نرسد مشکل انرژی و افزایش مصرف آن در جامعه حل نمی‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس فرهنگ‌سازی جهت اصلاح الگوی مصرف را از وظایف رسانه‌ها دانست و تصریح کرد: ‌صدا و سیما به همراه دیگر رسانه‌ها با همکاری وزارت نیرو می‌توانند در جهت نهادینه کردن مصرف انرژی و اصلاح آن در بین آحاد مردم جامعه تلاش کنند.

خسته‌بند با بیان این مسئله که هم‌اکنون مصرف انرژی در کشورمان از بسیاری از کشورهای دنیا بیشتر است عنوان کرد:‌ برنامه‌های تبلیغی در جهت کاهش مصرف انرژی به‌ویژه در حوزه برق نه فقط در فصل گرما بلکه در تمام طول سال باید توسط دستگاه‌ها پیگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

انعقاد تفاهم نامه معاونت حمل نقل شهرداری رشت با مرکز آموزش بازرگانی گیلان در خصوص آموزش رایگان رانندگان تاکسی به صورت رایگان http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif
کانال گیلنما
طراحی چهره و پرتره گیلان

طراحی چهره پرتره گیلان رشت

تازه ها
جستجو
تبلیغات
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
تلویزیون اینترنتی گیلان تی وی
سرویس عکس - صفحه نخست
سرویس عکس - صفحه نخست