پایگاه خبری تحلیلی اخبار گیلان, اخبار گیلان آنلاین, اخبار گیلان حوادث, اخبار گیلان شبکه باران, اخبار خبرگزاری گیلان, اخبار گیلان تعطیلی مدارس, اخبار امروز گیلان, اخبار اقتصادی گیلان, اخبار سیاسی گیلان, خبر سیاسی گیلان, اخبار ورزشی گیلان, خبرگزاری رشت, اخبار انتخابات, انتخابات گیلان,انتخابات مجلس , کاندیداهای مجلس گیلان, کاندیداهای رشت, نامزدهای مجلس گیلان, اعلام نتایج, آخرین اخبار انتخابات, نتایج انتخابات گیلان, تایید صلاحیت کاندیداهای گیلان, اسامی رد صلاحیتها, انتخابات رشت, کاندیداهای مجلس رشت,دانلود نرم افزار, دانلود رایگان, دانلود زیرنویس, نمایندگان مجلس گیلان, اخبار دیار میرزا, اخبار رشت,خبر رشت

کدام استان‌ها بیشترین آمار غرق‌شدگی را دارند؟

گیل خبر/ پزشکی قانونی کشور در گزارشی اعلام کرد: آمار تلفات غرق شدگی در کشور طی چند سال اخیر با افزایش مواجه بوده است و همواره سه استان مازندران، خوزستان و گیلان بیشترین رقم را به خود اختصاص داده اند.

آنچنان که بر اساس آمارهای موجود در ۱۰ سال گذشته ۴۲٫۵ درصد از موارد غرق شدگی به سه استان مازندران، خوزستان و گیلان مربوط می شود. در این مدت یک‌هزار و ۷۴۰ نفر در استان مازندران،‌ یکهزار و ۶۷۰ نفر در استان خوزستان و ۹۴۰ نفر در استان گیلان بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست داده اند.

پزشکی قانونی کشور در گزارشی اعلام کرد:آمار تلفات غرق شدگی در کشور طی چند سال اخیر با افزایش مواجه بوده است و همواره سه استان مازندران، خوزستان و گیلان بیشترین رقم را به خود اختصاص داده اند.

در همین مدت استان های خراسان جنوبی با ۲۸، قم با ۵۲ و سمنان با ۵۶ مورد، کمترین تلفات غرق شدگی را در مقایسه با دیگر استان ها داشته اند.

طی ده سال گذشته بیشترین تلفات در سال ۱۳۸۷ با یکهزار و ۱۶۲ فوتی و کمترین آن در سال ۱۳۹۴ با ۸۷۹ فوتی به ثبت رسیده است. هرچند آمار تلفات غرق شدگی از سال ۱۳۹۳ به بعد به زیر هزار نفر رسیده بود اما این آمار در سال ۱۳۹۶ با رشد ۱۲٫۴ درصدی نسبت به سال قبل از آن به یک هزار و ۲۶ نفر افزایش یافت و رقم غرق شدگی در کشور دوباره به بالای هزار نفر در سال رسید.

مطابق آمارهای موجود تلفات غرق شدگی از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۴ روندی کاهشی در پیش گرفته بود اما از سال ۱۳۹۵ به بعد مجدداً با رشد مواجه شد.

در سال گذشته آمار تلفات غرق شدگی در استان خوزستان رشد ۱۹٫۳ درصدی داشت و از ۱۳۵ نفر به ۱۶۱ نفر رسید. اما در دو استان گیلان و مازندران آمار تلفات غرق شدگی در سال گذشته کاهش یافت. در استان مازندران کاهش ۲۷٫۴ درصدی و در استان گیلان کاهش ۲۵٫۷ درصدی تلفات را شاهد بودیم.

از سال ۱۳۹۳ به بعد که تفکیک مکانی تلفات غرق شدگی در آمارهای پزشکی قانونی استخراج و ارزیابی شد، رودخانه ها همواره در صدر آمار تلفات قرار داشتند. طی این سال ها (۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶)، سه هزار و ۷۱۶ نفر بر اثر غرق شدگی جان باخته اند که یکهزار و ۱۰ نفر آن مربوط به رودخانه هاست.

پس از رودخانه ها، دریا (محدوده خارج از طرح) با ۶۹۰، استخر با ۵۸۲، کانال با ۳۵۵، دریاچه مصنوعی و سد با ۳۱۳ و چاه با ۱۲۳ مورد، در رتبه های بعدی تلفات غرق شدگی قرار دارند.

همچنین دریاچه های طبیعی ۸۶، دریا (محدوده مجاز) ۴۹ و سایر مکان های آبی ۵۰۸ نفر از تلفات غرق شدگی این چهار سال را در برمی‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

انعقاد تفاهم نامه معاونت حمل نقل شهرداری رشت با مرکز آموزش بازرگانی گیلان در خصوص آموزش رایگان رانندگان تاکسی به صورت رایگان http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif
کانال گیلنما
طراحی چهره و پرتره گیلان

طراحی چهره پرتره گیلان رشت

تازه ها
جستجو
تبلیغات
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
تلویزیون اینترنتی گیلان تی وی
سرویس عکس - صفحه نخست
سرویس عکس - صفحه نخست