پایگاه خبری تحلیلی اخبار گیلان, اخبار گیلان آنلاین, اخبار گیلان حوادث, اخبار گیلان شبکه باران, اخبار خبرگزاری گیلان, اخبار گیلان تعطیلی مدارس, اخبار امروز گیلان, اخبار اقتصادی گیلان, اخبار سیاسی گیلان, خبر سیاسی گیلان, اخبار ورزشی گیلان, خبرگزاری رشت, اخبار انتخابات, انتخابات گیلان,انتخابات مجلس , کاندیداهای مجلس گیلان, کاندیداهای رشت, نامزدهای مجلس گیلان, اعلام نتایج, آخرین اخبار انتخابات, نتایج انتخابات گیلان, تایید صلاحیت کاندیداهای گیلان, اسامی رد صلاحیتها, انتخابات رشت, کاندیداهای مجلس رشت,دانلود نرم افزار, دانلود رایگان, دانلود زیرنویس, نمایندگان مجلس گیلان, اخبار دیار میرزا, اخبار رشت,خبر رشت
  • برای دومین بار جایزه بزرگ کاسپین برگزار می شود
    منطقه آزاد انزلی ۲۵ آبان میزبان دومین دوره جایزه بزرگ کاسپین به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، طبق اعلام هیات دوچرخه سواری استان گیلان سازمان منطقه آزاد انزلی در روز ۲۵ آبان برای دومین سال میزبان جایزه بزرگ کاسپین شد. شرایط مسابقه به شرح […]

از گلایه فرماندار تا خطر عزل هیات رئیسه سال اول

گیل خبر/ سرویس شهری: در حالی که تقریبا همه شوراهای شهرهای مختلف گیلان طبق بخشنامه ای که وزارت کشور صادر کرده تا ۲۳ مرداد هیات رئیسه خودشان را انتخاب کردند، اما رشت به عنوان مهم ترین شورای شهر استان همچنان جلسه انتخابات خود را برگزار نکرده است و حتی جلسه عادی معمول روز دوشنبه نیز برگزار نشده است.
شنیده می شود معادلات پیچیده انتخاب رئیس، منجر به تغییرات مختلف در چینش آرای اعضاء شده است و همین کلاف سردرگمی را ایجاد کرده که تا دقیقه نود نیز نمی توان به احتمال قریب به یقین از ترکیب نهایی رسید.
برخلاف سال گذشته که ائتلاف خارج از لیست امید خیلی سریع به تفاهمی مشترک دست یافت در سال دوم با ورود سه عضو لیست امید به بازی دیگر اعضاء و تلاش برای ائتلافی مشترک، به یک بازی شطرنج عجیب تبدیل شده که احتمال پیروزی هرکس از آن متصور می شود.
با این حال عدم برگزاری انتخابات هیات رئیسه با انتقادات مدیران دولتی همراه بوده است. سید محمد احمدی فرماندار رشت در گفت گو با گیل خبر با ابراز گلایه نسبت به عدم برگزاری جلسه در روز دوشنبه ابرازداشت: انتظار داشتیم طبق قانون جلسه برگزارشود که به روز چهارشنبه موکول شده است. ولی امیدواریم دیگر بیشتر از این تاخیر صورت نگیرد و روال کار تا انتخاب هیات رئیسه و در نهایت شهردار با آرامش برگزار شود.
گفتنی است در صورت عدم برگزاری انتخابات هیات رئیسه در موعد مقرر هیات رئیسه سال اول عزل و فرماندار ریاست جلسات را بر عهده خواهد گرفت و زمان جلسات بر عهده وی خواهد بود. امری که در سال چهارم دوره چهارم شورا نیز تکرار شد و در نهایت بعد چند جلسه آبستراکسیون و تعطیلی مسعود کاظمی به ریاست شورا رسید.
گفتنی است در دوره چهارم شورا شهر رشت چهار رئیس شورای متفاوت را دید و احتمال داردکه در این دوره نیز تکرار شود. عدم قطعیت در انتخاب رئیس نشان می دهد که در شورای شهر رشت رئیس انتخاب می شود ولی  بر خلاف اکثر شهرهای کشور کسی «رئیس » نیست و همه چیز بستگی به پشت پرده ها دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

// // http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif
کانال گیلنما
طراحی چهره و پرتره گیلان

طراحی چهره پرتره گیلان رشت

تازه ها
جستجو
تبلیغات
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
تلویزیون اینترنتی گیلان تی وی
سرویس عکس - صفحه نخست
سرویس عکس - صفحه نخست