پایگاه خبری تحلیلی اخبار گیلان, اخبار گیلان آنلاین, اخبار گیلان حوادث, اخبار گیلان شبکه باران, اخبار خبرگزاری گیلان, اخبار گیلان تعطیلی مدارس, اخبار امروز گیلان, اخبار اقتصادی گیلان, اخبار سیاسی گیلان, خبر سیاسی گیلان, اخبار ورزشی گیلان, خبرگزاری رشت, اخبار انتخابات, انتخابات گیلان,انتخابات مجلس , کاندیداهای مجلس گیلان, کاندیداهای رشت, نامزدهای مجلس گیلان, اعلام نتایج, آخرین اخبار انتخابات, نتایج انتخابات گیلان, تایید صلاحیت کاندیداهای گیلان, اسامی رد صلاحیتها, انتخابات رشت, کاندیداهای مجلس رشت,دانلود نرم افزار, دانلود رایگان, دانلود زیرنویس, نمایندگان مجلس گیلان, اخبار دیار میرزا, اخبار رشت,خبر رشت
  • ورزش دوست باشیم یا ورزشکار؟
    هفته تربیت بدنی فرصت مناسبی است تا ساختارهای معیوب اجتماعی را به بوته نقد و نظر بکشانیم. همه می دانند که ورزش مفید است ولی چرا کسی ورزش نمی کند؟ اینجاست که مدیر ورزش باید از فرصت این یک هفته استفاده نماید و علاوه بر مدیریت شهری، مدیریت اموزشی را نیز زیر سئوال ببرد تا با سیاستهای غلط آنان، شاهد افزایش ورزش دوست نباشیم و ورزشکار ایجاد کنیم تا بلکه تنها درصد کوچکی از مرگ سه هزار ایرانی بابت بی تحرکی در روز را بکاهیم.

نفرات برتر جشنواره قصه‌گویی گیلان معرفی شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا شهر رشت طی روز‌های ۱۷ و ۱۸ مهر میزبان مرحله استانی مسابقه بین‌المللی قصه‌گویی بود که ۵۱ قصه‌گوی گیلانی به داوری ساحره پورشاهماری، خدیجه مشکبید حقیقی و الهام کمال‌پور به هنرنمایی پرداختند.

آیین اختتامیه این مراسم که با همراهی جمعی از مسئوولان، کودکان، خانواده‌ها و هم‌چنین قصه‌گویان بخش‌های مختلف این مسابقه صورت‌گرفت، با اجرای نمایش آیینی، پخش کلیپ و قصه‌گویی برگزیدگان بخش تخصصی این جشنواره همراه شد و در پایان نیز ۱۱برگزیده این مسابقه ضمن دریافت تندیس و لوح سپاس برای حضور در مرحله‌ی منطقه‌ای که با حضور قصه‌گویانی از استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، قزوین، زنجان و اردبیل برگزار‌می‌شود، معرفی شدند.

قصه، زمینه‌ساز عبرت آموزی از تجربه‌هاست

برپایه این گزارش، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در این آیین به نقش و جایگاه قصه و قصه‌گویی در پیام‌رسانی به مخاطبان، به ویژه آیندگان پرداخت و در این میان عبرت‌آموزی از سرگذشت دیگران و چراغ راه ‌قراردادن این تجربه‌ها را از فرصت‌های قصه‌گویی عنوان‌ کرد.

علی اصغرجمشید‌نژاد افزود: ما در شرایطی قرار داریم که پرداختن به اندیشه و تکیه برقلم برای نوشتن بخشی جداشدنی از فرهنگ ما محسوب ‌‌‌می‌شود.

وی با بیان این که روایت حضرت زینب (س) از این واقعه کربلا، زمینه‌ی اثر‌بخشی و الگوسازی از انقلاب امام حسین (ع) را فراهم کرده است، گفت: هر انقلاب دارای دوچهره است و چنان‌چه پیام‌رسانی مناسبی صورت نگیرد، به یقین خون شهیدان به تنهایی محقق‌کننده اهداف نخواهد ‌بود.

وی با اشاره به کتاب «داستان راستان» شهید مطهری اضافه ‌کرد: هنگامی که یک علامه‌ی فیلسوف، کتابی درحوزه کودک به رشته تحریر درمی‌آورد بیانگر این امر است که باید دغدغه‌مند همه نسل‌ها باشیم.

جمشید‌نژاد هم چنین به نقش کانون در کشف و پرورش استعداد‌های کودکان ونوجوانان پرداخت و با بیان‌این‌که این مجموعه‌ی فرهنگی فرصت بسیار خوبی برای این نسل فراهم ‌می‌کند، تصریح‌ کرد: جهت‌دهی به قابلیت‌ها و فراهم‌سازی زمینه‌های ثمردهی آینده سازان، از مهم‌ترین رسالت‌کانون پرورش فکری است و بسیاری از شخصیت‌های مطرح جامعه نیز دوران کودکی و نوجوانی خود را در این محیط فرهنگی سپری کرده‌اند.

وی الگو شدن در تمامی عرصه ها را مجموعه ای از تلاش کنش‌گران در یک بستر آرام دانست و با یادآورشدن تلاش‌های کانون در این زمینه به کودکان ونوجوانان سفارش ‌کرد تا در مسیر ستاره شدن گام برداشته و نقش الگویی مناسب برای دیگران فراهم‌ کنند.

پاکی کودکان‌مان را پاس بداریم

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در آیین پایانی مرحله استانی مسابقه قصه‌گویی، اهمیت پاس‌داشت لطافت و پاکی کودکان را مورد تاکید‌ قرار داد و گفت: کودک در دوران کودکی با خانواده‌، مربیان، معلمان در ارتباط است و تجربه‌های این دوران می‌تواند در سرنوشت وی اثر‌گذار باشد.

نادرجهان آرای برهمین اساس مراقبت از کودکان و ایجاد انژری مثبت درآنان را مهم توصیف ‌کرد و توجه به این امر را لازم و ضروری خواند.

وی با بیان این‌که لبخند کودک ثمره تلاش‌های مربیان و معلمان است، تصریح ‌کرد: بهره‌گیری از ادبیات کلامی و نوشتاری مناسب این نسل نیز از جمله اولویت‌هایی است که در انتقال آموزه‌ها به نسل کودک و نوجوان تاثیر‌گذار خواهد‌ بود.

دیدگاهتان را بنویسید

http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif
کانال گیلنما
طراحی چهره و پرتره گیلان

طراحی چهره پرتره گیلان رشت

تازه ها
تبلیغات
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
تلویزیون اینترنتی گیلان تی وی
سرویس عکس - صفحه نخست
سرویس عکس - صفحه نخست