پایگاه خبری تحلیلی اخبار گیلان, اخبار گیلان آنلاین, اخبار گیلان حوادث, اخبار گیلان شبکه باران, اخبار خبرگزاری گیلان, اخبار گیلان تعطیلی مدارس, اخبار امروز گیلان, اخبار اقتصادی گیلان, اخبار سیاسی گیلان, خبر سیاسی گیلان, اخبار ورزشی گیلان, خبرگزاری رشت, اخبار انتخابات, انتخابات گیلان,انتخابات مجلس , کاندیداهای مجلس گیلان, کاندیداهای رشت, نامزدهای مجلس گیلان, اعلام نتایج, آخرین اخبار انتخابات, نتایج انتخابات گیلان, تایید صلاحیت کاندیداهای گیلان, اسامی رد صلاحیتها, انتخابات رشت, کاندیداهای مجلس رشت,دانلود نرم افزار, دانلود رایگان, دانلود زیرنویس, نمایندگان مجلس گیلان, اخبار دیار میرزا, اخبار رشت,خبر رشت
  • برای دومین بار جایزه بزرگ کاسپین برگزار می شود
    منطقه آزاد انزلی ۲۵ آبان میزبان دومین دوره جایزه بزرگ کاسپین به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، طبق اعلام هیات دوچرخه سواری استان گیلان سازمان منطقه آزاد انزلی در روز ۲۵ آبان برای دومین سال میزبان جایزه بزرگ کاسپین شد. شرایط مسابقه به شرح […]

مهاجرت به گیلان در صورت عدم برنامه ریزی یک تهدید جدی است/لزوم بهره گیری از اعتبارات ملی برای حل معضل پسماند در گیلان

گیل نگاه:  مصطفی سالاری پیش از ظهر یکشنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل و شورای زیست محیطی که در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد، اظهار کرد: گیلان علاوه بر داشتن ظرفیت و استعدادهای بالا به همان نسبت از سوی همین مسائل تهدید می شود.

به گزارش مهر، سالاری افزود: وجود ساحل، مرز زمینی، جنگل و پوشش‌های گیاهی مختلف و تولید محصولات کشاورزی و دامی و جایگاه گیلان در کشور علاوه بر فرصت به نوعی برای این استان تهدید است که باید برای مقابله با اثرات نامطلوب آن برنامه ریزی کرد.

وی با بیان اینکه گیلان سالانه میزبان میلیون‌ها مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است که علاوه بر مزیت، تهدیداتی نیز برای این استان به دنبال دارد، بیان کرد: نبود برنامه‌ریزی صحیح در این حوزه می تواند فرصت‌ها را به تهدید تبدیل کند.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه کسب موفقیت در حوزه پدافند غیرعامل نیازمند فرهنگسازی است، تصریح کرد: مباحث تأکید شده در پدافند غیرعامل باید از سوی مسئولان دستگاه‌های مختلف استان مدنظر قرار گرفته در برنامه‌ریزی و تصمیم لحاظ شوند.

 حل معضل زباله در گیلان نیازمند نگاه و اعتبارات ملی است

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر پسماند و زباله یکی از مهم‌ترین موضوعات است که گیلان را تهدید می کند، گفت: حل این معضل از توان استانی خارج بوده و نیازمند نگاه و اعتبارات ملی است.  البته رئیس جمهور بر حل این معضل در سه استان شمالی تأکید و دستورات لازم را ابلاغ کرده است.

سالاری سنبل آبی، شیوع آفت در درختان شمشاد و همچنین زیتون را از دیگر تهدیدات در استان گیلان برشمرد و گفت: آفت مگس زیتون امسال نیز به محصولات زیتون‌کاران خسارت زیادی وارده کرده که باید برای کاهش این خسارت اقدامات استانی و ملی انجام شود.

وی با اشاره به سیل هفته‌های گذشته در استان گیلان بر لزوم ساماندهی رودخانه‌ها و آب‌بندان‌ها تأکید کرد و افزود: تصمیماتی برای ساماندهی رودخانه‌ها و آب‌بندان‌های استان اتخاذ شده که از روزهای آینده شاهد اجرایی شدن آن خواهیم بود.

استاندارگیلان با بیان اینکه در سال‌های اخیر به دلیل کمبود آب در بسیاری از نقاط کشور شاهد سیل مهاجرت‌ها به استان گیلان هستیم، اظهار کرد: اگر از امروز برای این موضوع و همچنین تأمین زیرساخت‌ها برنامه‌ریزی نکنیم حضور مهاجران به تهدیدی برای این استان تبدیل می شود.

(۰)(۰)

نوشته مهاجرت به گیلان در صورت عدم برنامه ریزی یک تهدید جدی است/لزوم بهره گیری از اعتبارات ملی برای حل معضل پسماند در گیلان اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif
کانال گیلنما
طراحی چهره و پرتره گیلان

طراحی چهره پرتره گیلان رشت

تازه ها
جستجو
تبلیغات
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
تلویزیون اینترنتی گیلان تی وی
سرویس عکس - صفحه نخست
سرویس عکس - صفحه نخست