پایگاه خبری تحلیلی اخبار گیلان, اخبار گیلان آنلاین, اخبار گیلان حوادث, اخبار گیلان شبکه باران, اخبار خبرگزاری گیلان, اخبار گیلان تعطیلی مدارس, اخبار امروز گیلان, اخبار اقتصادی گیلان, اخبار سیاسی گیلان, خبر سیاسی گیلان, اخبار ورزشی گیلان, خبرگزاری رشت, اخبار انتخابات, انتخابات گیلان,انتخابات مجلس , کاندیداهای مجلس گیلان, کاندیداهای رشت, نامزدهای مجلس گیلان, اعلام نتایج, آخرین اخبار انتخابات, نتایج انتخابات گیلان, تایید صلاحیت کاندیداهای گیلان, اسامی رد صلاحیتها, انتخابات رشت, کاندیداهای مجلس رشت,دانلود نرم افزار, دانلود رایگان, دانلود زیرنویس, نمایندگان مجلس گیلان, اخبار دیار میرزا, اخبار رشت,خبر رشت
  • برای دومین بار جایزه بزرگ کاسپین برگزار می شود
    منطقه آزاد انزلی ۲۵ آبان میزبان دومین دوره جایزه بزرگ کاسپین به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، طبق اعلام هیات دوچرخه سواری استان گیلان سازمان منطقه آزاد انزلی در روز ۲۵ آبان برای دومین سال میزبان جایزه بزرگ کاسپین شد. شرایط مسابقه به شرح […]

واگذاری مدیریت اینترنت به نیروهای مسلح مطرح نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سردار «غلامرضا جلالی» در حاشیه همایش پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در جمع خبرنگاران افزود: طرحی توسط مرکز پژوهش های مجلس با هدف ساماندهی شبکه های اجتماعی تهیه و در آن پیش بینی شده است برای سیاست گذاری و واگذاری مجوز به شبکه های اجتماعی شورایی تشکیل شود که سازمان پدافند غیرعامل هم عضوی از آن باشد.
جلالی از حضور حدود ۱۳ سازمان در این شورا خبر داد و تاکید کرد: ارائه دهنده این طرح سازمان پدافند غیرعامل نبوده است و این سازمان در این شورا تنها بخشی از وظایف را برعهده خواهد داشت.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل توضیح داد: موضوع دیگری که در این طرح دیده شده، مرزبانی سایبری از کشور است؛ این مرزبانی تنها در اختیار یک دستگاه نیست همانطور که مرزبانی فیزیکی تنها مربوط به یک نهاد و سازمان نمی شود.
وی گفت: همانگونه که در فضای سایبری، مرزی وجود دارد که در آن باید مشارکت همه دستگاه های مسئول و دارای وظیفه مشخص باشد، در این طرح نیز این موضوع پیش بینی شده و بحث انحصار سازمان پدافند غیرعامل مطرح نیست.
جلالی درباره نبود مرز در دیجیتال افزود: دو مفهوم متنقض در فضای سایبر وجود دارد که نخست به فضای بی مرزی مربوط می شود اما مفهوم دوم بحث قلمرو دیجیتال است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل ادامه داد: اکنون همه کشورهای جهان برای خود در فضای سایبر قلمرو تعیین کرده اند زیرا در غیر این صورت حفاظت از داده های فضای مجازی محقق نخواهد بود.
وی درباره اینکه تاکنون مدیریت اینترنت توسط شرکت ارتباطات زیرساخت انجام می شد و چرا طرح واگذاری این مدیریت از سوی مجلس مطرح شده است، یادآور شد: این موضوع باید از طرف مجلس پاسخ داده شود و هدف از این طرح، واگذاری به نیروهای مسلح نبوده و بیشتر یک جوسازی از سوی برخی است که قصد دارند موضوع را در انحصار خود داشته باشند.
همایش پدافند غیرعامل در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف بررسی میزان آمادگی بخش ارتباطی کشور در مقابله با بحران ها و حوادث برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

// // http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif
کانال گیلنما
طراحی چهره و پرتره گیلان

طراحی چهره پرتره گیلان رشت

تازه ها
جستجو
تبلیغات
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
تلویزیون اینترنتی گیلان تی وی
سرویس عکس - صفحه نخست
سرویس عکس - صفحه نخست