پایگاه خبری تحلیلی اخبار گیلان, اخبار گیلان آنلاین, اخبار گیلان حوادث, اخبار گیلان شبکه باران, اخبار خبرگزاری گیلان, اخبار گیلان تعطیلی مدارس, اخبار امروز گیلان, اخبار اقتصادی گیلان, اخبار سیاسی گیلان, خبر سیاسی گیلان, اخبار ورزشی گیلان, خبرگزاری رشت, اخبار انتخابات, انتخابات گیلان,انتخابات مجلس , کاندیداهای مجلس گیلان, کاندیداهای رشت, نامزدهای مجلس گیلان, اعلام نتایج, آخرین اخبار انتخابات, نتایج انتخابات گیلان, تایید صلاحیت کاندیداهای گیلان, اسامی رد صلاحیتها, انتخابات رشت, کاندیداهای مجلس رشت,دانلود نرم افزار, دانلود رایگان, دانلود زیرنویس, نمایندگان مجلس گیلان, اخبار دیار میرزا, اخبار رشت,خبر رشت
  • برای دومین بار جایزه بزرگ کاسپین برگزار می شود
    منطقه آزاد انزلی ۲۵ آبان میزبان دومین دوره جایزه بزرگ کاسپین به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، طبق اعلام هیات دوچرخه سواری استان گیلان سازمان منطقه آزاد انزلی در روز ۲۵ آبان برای دومین سال میزبان جایزه بزرگ کاسپین شد. شرایط مسابقه به شرح […]

«زنگ زدگی» در تماشاخانه رادی رشت+تصاویر

گیل خبر / پریسا عموئی: نمایش «زنگ زدگی» به کارگردانی زهرا حامی و مجتبی واشیان از ۱۸ تا ۲۵ آبان ماه در تماشاخانه اکبر رادی رشت ساعت ۱۹ به روی صحنه می رود.

سپهر محمودی ، مینا عنصری ، زهرا حامی ، پوریا مهدوی و مسعود معصومی در این نمایش به ایفای نقش می پردازند .

«زنگ زدگی» روایتی از جاماندگان در گذشته است . آدم هایی که تلخی گذشته آنها را دَمی آسوده نمی گذارد و در جلوی چشمشان رژه می رود . نویسنده سعی کرده است در بطن داستان «زنگ زدگی» معضلات اجتماعی را روایت کند.

مجتبی واشیان نویسنده و کارگردان نمایش در نشست خبری گفت: «زنگ زدگی» درباره زندگی امروز است و کسانی که کار را دیده اند نقاط اشتراکی بین شخصیت های نمایشنامه و زندگی خود پیدا می کنند . نمایشنامه بر اساس مجموعه ای از داستان های امروز و قصه هایی که از گذشته نقل شده به نگارش در آمده است .
وی درباره چگونگی تشکیل این گروه نمایشی توضیح داد: گروه «سرو» در سال ۸۹ در دانشگاه تنکابن تشکیل شد و توانستیم در تهران و جشنواره ها تهران اجراهای زیادی را به روی صحنه ببریم .

همچنین زهرا حامی بازیگر و کارگردان نمایش خاطر نشان کرد : «زنگ زدگی» دو سال پیش در تهران اجرا شد . برای اجرا در رشت تغییرات جزئی داشتیم . این اثر در پنجمین جشنواره تئاتر تهران جزء کارهای برگزیده بود و در ۷ رشته کاندید شد و همچنین جایزه سوم بازیگری مرد را از آن خود کرد.

نیما جهان بین طراح دکور علت انتخاب رنگ آبی خاکستری برای دکور صحنه نمایش را فضای کهنگی و سردی حاکم بر خانه و عدم ارتباط عمیق بین اعضای خانواده بیان کرد .

سپهر محمودی بازیگر نقش «هاتف» در ادامه صحبت های بازیگران نمایش《زنگ زدگی 》 درباره نقش خود گفت :بازی در این نمایش بسیار برای من اهمیت داشت که مسافت زیادی را برای بازی در این نمایش طی کنم و خوشحال هستم که برای اولین بار در رشت اجرا می کنم .
وی افزود : پرسوناژ هاتف آدم رئالی است که به دلیلی گذشته اش را مدام دوره می کند مانند اکثر ما ایرانیان که در گذشته سیر می کنیم و مرده پرست هستیم و در گذشته های دوست داشتنی غوطه ور هستیم . این نمایش ماحصل تمرین ۶ ماهه یک گروه است که امیدوار هستیم مورد پسند قرار بگیرد.

 

عکس: سعید کتمان

 

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید

دیدگاهتان را بنویسید

// // http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif
کانال گیلنما
طراحی چهره و پرتره گیلان

طراحی چهره پرتره گیلان رشت

تازه ها
جستجو
تبلیغات
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
تلویزیون اینترنتی گیلان تی وی
سرویس عکس - صفحه نخست
سرویس عکس - صفحه نخست