پایگاه خبری تحلیلی اخبار گیلان, اخبار گیلان آنلاین, اخبار گیلان حوادث, اخبار گیلان شبکه باران, اخبار خبرگزاری گیلان, اخبار گیلان تعطیلی مدارس, اخبار امروز گیلان, اخبار اقتصادی گیلان, اخبار سیاسی گیلان, خبر سیاسی گیلان, اخبار ورزشی گیلان, خبرگزاری رشت, اخبار انتخابات, انتخابات گیلان,انتخابات مجلس , کاندیداهای مجلس گیلان, کاندیداهای رشت, نامزدهای مجلس گیلان, اعلام نتایج, آخرین اخبار انتخابات, نتایج انتخابات گیلان, تایید صلاحیت کاندیداهای گیلان, اسامی رد صلاحیتها, انتخابات رشت, کاندیداهای مجلس رشت,دانلود نرم افزار, دانلود رایگان, دانلود زیرنویس, نمایندگان مجلس گیلان, اخبار دیار میرزا, اخبار رشت,خبر رشت

وزش باد سیاست در میان روپوش سفید(۵)

گیل خبر/ علی دادخواه

?پرده پنجم….

? با خودم فکر می کردم که ریاست سازمان نظام پرستاری کشور و‌تیم عدالتخواهی حاکم بر سازمان چرا اینقدر به همه چیز هجوم‌می برند از معاونت پرستاری گرفته تا وزارت بهداشت و البته مراجع تقلید ،سازمان هلال احمر…
کارزار راه می اندازند « نه ! به وزیر پزشک » یا اینکه « سرانه سلامت هر ایرانی را بخودش بدهند هر کجا خواست برود درمان شود»!!!! ویا وارد ماجرای «فیش گیت» می شوند و همراه منتقدین دولت ،مداوما علیه سیاست های دولت کنونی پیش می روند.
سناریوهای مختلف از ذهنم گذشت که چرا اینطور پیش می روند ،بعد با خودم گفتم نیت خوانی و پیشگویی کار عقلانی وعلمی نیست ،باید ابتدا نتایج این اقدامات را بررسی کرد و‌البته روش های انجام این اقدامات را و نتایج بدست امده از انها را تا به یک جمع بندی واحدی دست یافت که سازمان وتیم موسوم به « عدالتخواهی» در کدام مسیر حرکت می کند ویا زیر علم کدامین گروه و‌دسته سیاسی سینه می زند.

139404091540003085602604

?روی صفحه اصناف و سازمان غیردولتی که تمرکز کنیم برای پرستاری دو‌نهاد «خانه پرستار» و « سازمان نظام پرستاری کشور» را می یابیم ،البته « انجمن پرستاری » هم هست.از این میان سازمان قویترین و‌گسترده ترین نهاد پرستاری کشور است ،ولی اجرایی نیست ،درامدهای زیادی هم دارد ،همانطور که انجمن پرستاری نیز دارد.
«سازمان نظام‌پرستاری کشور» انتخابی نیز هست ،بالعکس خانه پرستار که اقای شریفی مقدم بعنوان عضو موسس شده است دبیرکل مادام العمر ان.ولی خانه پرستار نه امکانات این دو نهاد دیگر صنفی را دارد ونه گستردگی و‌درامدانها را،ونه اقبال عمومی و عضویت انها را( در اینمورد بخصوص در مقایسه با نظام پرستاری) .
تشکیل سازمان نظام پرستاری کشور با قدمتی بیش از ۱۲ سال برای پرستاری یک فرصت سازنده وبی نظیر بود که می توانست پتانسیل های زیادی را فعال کند.ولی ایا در مقطع کنونی سازمان واجد این توانایی است ؟

?یادم هست تابستان سال گذشته اقای «ح .ت» با من تماس گرفت و در مورد انتخابات و‌نحوه عضو گیری انجمن پرستاری انتقادات زیادی کرد و از رفت وامدهای خود به وزارت کشور گفت و‌عزم عدالتخواهان برای ورود به انتخابات انجمن پرستاری و بدست گرفتن ان.هدف دست یافتن به درامدهای میلیاردی انجمن پرستاری بود که از محل کلاس های اموزشی مختلف بدست می امد.این‌اولین بار نبود که تیم خانه پرستار قصد متاستاز به «ان جی او »های دیگر پرستاری را می نمود ، خوب بیاد دارم همین فرد بهمراه اقای «ع » انزمان که هنوز سازمان در دست عدالتخواهان نیافتاده بود رفته بودند و با «اقای محرری» که بعدا از انجمن پرستاری خارج شده بود ولی شخصیتی تاثیر گذار در انجمن بود ،جلسه گذاشته و مذاکره کرده بودند که وارد انجمن پرستاری شوند.خوب ! اقای محرری این اقای « ع » را نواخته بود که اصلا چه کاره است و‌چه کارنامه ای دارد که از سازمان انتقاد می کند! …. .

?طبق انچه از خرج و دخل های سازمان براورد می شود از سال ۹۴ تا پایان امسال چیزی معادل ۳ میلیارد هزینه توسط این سازمان صورت گرفته ،در حالیکه از سال ۹۵ هیچگونه حسابرسی از سازمان بعمل نیامده است.حالا سازمان چگونه این مقدار بودجه را در طول کمتر از دوسال هزینه کرده و کجا این را انجام داده است ،پرسشی است که قطعا این یادداشت نمی تواند به ان پاسخ دهد.
ولی انچه مسلم است با پیش کشیدن طرح اعتبار بخشی بالینی و طرح صلاحیت حرفه ای عضویت های سازمان سیر صعودی داشته است ولی خرجکرد این درامدها حتی برای شورایعالی هم مشخص نیست.

?خوب ! خانه پرستار تشکیلات خود را در بعضی استانها واگذار کرده ، و سعی در افزایش شعب خود دارد.ولی بودجه ان باید مشخص شود ،بخصوص انکه دبیرکل این خانه ،حالا قایم مقام و همه کاره سازمان نظام پرستاری کشور است.
در اینجا باید این پرسش را مطرح کرد که ایا خانه پرستار با این مواضع انتقادی و تهاجمی علیه نهادهای قانونی دیگر سعی دارد سازمان را منحل کند تا خانه پرستار را بی رقیب کند، در حالیکه انجمن پرستاری برای خود رسالت صنفی مطالبه خواهانه ای قایل نیست؟
وقتی مسیولین سازمان مرتبا از اجرایی نبودن سازمان می گویند و پرستاران را نسبت به کارایی این سازمان ناامید می کنند ،دنبال چه هدفی هستند؟

❓ایا حمله بعضی مسیولین سازمان نظام پرستاری به دولت را در راستای یک فرافکنی تنش های داخل سازمانی و یا توجیه بی کفایتی خود می توان ارزیابی کرد و یا اینکه طرحی برای به انزوا کشیدن و ضعیف کردن سازمان؟
ادامه دارد….

گیل خبر: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif
کانال گیلنما
طراحی چهره و پرتره گیلان

طراحی چهره پرتره گیلان رشت

تازه ها
تبلیغات
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
تلویزیون اینترنتی گیلان تی وی
سرویس عکس - صفحه نخست
سرویس عکس - صفحه نخست