پایگاه خبری تحلیلی اخبار گیلان, اخبار گیلان آنلاین, اخبار گیلان حوادث, اخبار گیلان شبکه باران, اخبار خبرگزاری گیلان, اخبار گیلان تعطیلی مدارس, اخبار امروز گیلان, اخبار اقتصادی گیلان, اخبار سیاسی گیلان, خبر سیاسی گیلان, اخبار ورزشی گیلان, خبرگزاری رشت, اخبار انتخابات, انتخابات گیلان,انتخابات مجلس , کاندیداهای مجلس گیلان, کاندیداهای رشت, نامزدهای مجلس گیلان, اعلام نتایج, آخرین اخبار انتخابات, نتایج انتخابات گیلان, تایید صلاحیت کاندیداهای گیلان, اسامی رد صلاحیتها, انتخابات رشت, کاندیداهای مجلس رشت,دانلود نرم افزار, دانلود رایگان, دانلود زیرنویس, نمایندگان مجلس گیلان, اخبار دیار میرزا, اخبار رشت,خبر رشت
  • برای دومین بار جایزه بزرگ کاسپین برگزار می شود
    منطقه آزاد انزلی ۲۵ آبان میزبان دومین دوره جایزه بزرگ کاسپین به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، طبق اعلام هیات دوچرخه سواری استان گیلان سازمان منطقه آزاد انزلی در روز ۲۵ آبان برای دومین سال میزبان جایزه بزرگ کاسپین شد. شرایط مسابقه به شرح […]

۲۰ روز فرصت تاریخی برای جریان تحول خواه در ایران/ اشتباه استراتژیکی که منجر به «معجزه هزاره سوم» شد

گیل نگاه/ مهدیه عطایی: در دومین شب از آغاز فعالیت ستاد جوانان حسن روحانی در گیلان، این ستاد امشب دهم اردیبهشت‌ماه میزبان ۵ سخنران از فعالین باسابقه دانشجویی کشور و جمعی از جوانان و دانشجویان بود. برگزارکننده این نشست در ستاد جوانان، معاونت دانشجویی این ستاد بود.

زمانی برای تقویت نهادهای مدنی

عبدالرضا ابراهیمی، دبیر حزب اتحاد ملت ایران شاخه گیلان و دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان در این گردهمایی گفت: توسعه سیاسی و توسعه اقتصادی در دولت یازدهم شاهد رشد قابل‌مقایسه‌ای بوده است.

ابراهیمی با اشاره‌ای به اتفاقات گذشته برای جریان اصلاحات  گفت: اشتباه استراتژیک در سال ۸۴ کشور را گامی به عقب برد.

دبیر حزب اتحاد ملت ایران شاخه گیلان ادامه داد: تصور ما این بود که برای جریان ما خزانی نخواهد بود و این تفکر ما را به تشتت در آن سال رساند.

ابراهیمی اضافه کرد:ما به دنبال این تفکر بازی را به کسی باختیم که «معجزه هزاره سوم» لقب گرفت و ۷۰۰ میلیون دلار از دارایی ملت در دوران ریاست او به تاراج برده شد.

دبیر حزب اتحاد ملت ایران شاخه گیلان با اشاره به محدودیت‌های جنبش دانشجویی افزود: خصایص خاص جنبش دانشجویی باعث حفظ این جنبش شد و در سال ۹۲ با همکاری عوامل سیاسی و ایجاد تحرک در بدنه اجتماع، بار دیگر شاهد سوق دادن کشور به سمت عقلانیت شدیم.

این فعال سابق دانشجویی افزود: امروز فعالیت‌های جنبش دانشجویی کمتر دچار مخاطره می‌شود و باید برای حفظ فضای حاکم تلاش کرد تا اتفاق ناگواری برای کشور نیافتد.

دبیر حزب اتحاد ملت ایران شاخه گیلان اضافه کرد: این ۲۰ روز فرصت تاریخی برای تمام افراد تحول خواه در راستای توسعه ایران است . برهه‌ای که به گفته‌ی او در درازمدت منجر به تقویت نهادهای مدنی خواهد شد.

ابراهیمی در همین راستا از دانشجویان خواست که برای حصول به این امر به‌طورجدی تلاش کنند.

عوام‌گرایی و تحجر دشمنان دولت آرامش

روح‌الله غفاری، سخنگو و قائم‌مقام برنامه‌ریزی ستاد جوانان حسن روحانی در گیلان و عضو سابق انجمن اسلامی دانشگاه گیلان و عضو انجمن اسلامی مهندسین گیلان هم در این نشست به راهکارهای مواجهه دانشجویان با طیف‌های گسترده مردم برای انتخابات امسال اشاره کرد.

غفاری با تأکید بر اتحاد عوام‌گرایی و تحجر که می‌توانند ساقط کننده دولتی باشند که آرامش نسبی را به کشور به ارمغان آورده است گفت: برخورد با رقیب باید برنامه محور و تحلیلی باشد.

افزایش تعداد فعالان ستادها و تغییرات قابل‌لمس در جامعه

امین شجاع، رئیس شورای راهبردی ستاد جوانان روحانی در استان گیلان و سخنگوی حزب ندا شعبه گیلان نیز از دیگر سخنرانان این نشست بود.

شجاع با یادآوری ۴ سال گذشته و کمبود نیرو در ستادهای انتخاباتی گفت: حضور افراد امروز نشان‌دهنده میزان تغییراتی است که در این ۴ سال شکل‌گرفته است.

شجاع افزود: تدبیر و امید شعار دولت روحانی بوده است و حال وظیفه ما ادامه آن است.

این فعال سیاسی گفت: شاخص‌های اقتصادی در ۸ سال دولت اصلاحات و ۴ سال دولت امید روبه رشد بوده است به‌ویژه نرخ تورم که کاهش قابل‌توجهی داشته است.

او به حضور بااهمیت دانشجویان تأکید کرد و گفت:دانشجویان محرک صنعت و علم در کشور هستند و این حضور متعلق به ملت است.

جنبش دانشجویی و نقد صریح نقد تمامیت‌خواهی

محمدرضا ابراهیمی، مسئول ستاد جوانان حسن روحانی در رشت و از فعالین سابق دانشجویی در این جلسه با طرح مباحث تئوریک و اشاره به امنیت و معامله قدرت تمامیت‌خواه بر سر آزادی افزود:جنبش دانشجویی در یک جمله زبان صریح نقد قدرت تمامیت‌خواه است.

او ادامه داد: ما به‌عنوان میراث داران جنبش دانشجویی باید تشخیص دهیم که این قدرت تمامیت‌خواه در این انتخابات کجا ایستاده است و چگونه باید مقابل آن بایستیم.

ابراهیمی اشاره کرد روحانی، برند و مشخصه خود را حقوقدان بودن معرفی کرده است و این به نفع جنبش آزادی خواه دانشجویی است که کاندیدایی داریم که فضای امنیتی را در کشور کاهش می دهد.

دلایل ابراز نگرانی از وضعیت آینده کشور

محمد اسماعیل شجاعی، معاون دانشجویی ستاد جوانان روحانی در گیلان و عضو بنیاد نخبگان در این دیدار بر فراتر بودن نقش دانشجو از یک واژه  تأکید کرد. او افزود: رسالتی از جنس عقلانیت امروز ما را نگران وضعیت کشور کرده است.

این فعال دانشجویی همچنین به برشمردن ویژگی‌های دولت محمود احمدی‌نژاد ازجمله افزایش فاصله طبقاتی، کاهش درآمد، فقر، کارتن‌خوابی، افزایش فساد و فحشا و تفاوت آن با دولت حسن روحانی پرداخت.

(۰)(۰)

نوشته ۲۰ روز فرصت تاریخی برای جریان تحول خواه در ایران/ اشتباه استراتژیکی که منجر به «معجزه هزاره سوم» شد اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif
کانال گیلنما
طراحی چهره و پرتره گیلان

طراحی چهره پرتره گیلان رشت

تازه ها
جستجو
تبلیغات
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
تلویزیون اینترنتی گیلان تی وی
سرویس عکس - صفحه نخست
سرویس عکس - صفحه نخست