پایگاه خبری تحلیلی اخبار گیلان, اخبار گیلان آنلاین, اخبار گیلان حوادث, اخبار گیلان شبکه باران, اخبار خبرگزاری گیلان, اخبار گیلان تعطیلی مدارس, اخبار امروز گیلان, اخبار اقتصادی گیلان, اخبار سیاسی گیلان, خبر سیاسی گیلان, اخبار ورزشی گیلان, خبرگزاری رشت, اخبار انتخابات, انتخابات گیلان,انتخابات مجلس , کاندیداهای مجلس گیلان, کاندیداهای رشت, نامزدهای مجلس گیلان, اعلام نتایج, آخرین اخبار انتخابات, نتایج انتخابات گیلان, تایید صلاحیت کاندیداهای گیلان, اسامی رد صلاحیتها, انتخابات رشت, کاندیداهای مجلس رشت,دانلود نرم افزار, دانلود رایگان, دانلود زیرنویس, نمایندگان مجلس گیلان, اخبار دیار میرزا, اخبار رشت,خبر رشت

شکوفاترین دوران صنعت کشور قطعا دوران اصلاحات است/در دولت گذشته مگر مردم چه کرده بودند که اینطور برخورد شد/ما در این دولت فرماندار و مدیرکل زن داریم/بنده با شفافیت مالی کامل همه مسئولین موافقم

اختصاصی گیل خبر / گروه سیاسی :  اسحاق جهانگیری یکی از شش نامزد ریاست جمهوری امشب در برنامه با دوربین شبکه یک از برنامه ها و تجربه های مدیریتی خود گفت . قسمتی از صحبت های او را در این  می خوانید :

 

جهانگیری با تبریک روز معلم و روز کارگر سخنان خود را آغاز کرد.

باید به مدیرانی که آن زمان کشور را با هفت میلیارد دلار بودجه اداره می‌کردند، باید دست مریزاد گفت.

در دوران سازندگی مهمترین مسئله این بود که منابع برای ساخت زیر بناها از کجا تهیه شود. با استفاده از سرمایه‌ی خارجی برخی از زیرساخت ها را انجام دادیم.

در دوره‌ی سازندگی و پس از نمایندگی مجلس، استاندار اصفهان شدم. آن‌جا یاد گرفتم چطور می‌توان با نیروهای سیاسی کار کرد. در اصفهان یاد گرفتم همه‌ی مسایل کشور را با گفت‌وگو و تفاهم حل کرد.

در زمان استانداری، اداره‌ی اطلاعات به من خبر داد که آیت‌الله منتظری قصد سفر به نجف‌آباد دارد. عده‌ای پیشنهاد می‌کردند در ورودی راه را ببندیم تا ایشان نتوانند. در نهایت تصمیم گرفتیم مذاکره کنیم تا مشکلی پیش نیاید. آیت‌الله منتظری در آن زمان یک سخنرانی کرد بدون این‌که کوچک‌ترین حاشیه‌ای برای نظام نداشت.

برنامه‌ی توسعه‌ی سوم کشور (دولت خاتمی) بهترین برنامه‌ی توسعه کشور قبل و بعد از انقلاب بوده است. [در دوره‌ی اصلاحات] فضای سیاسی بانشاط بود، در عرصه فرهنگ هنرمندان مشغول کار بودند، جوانان فعال بودند. شکوفاترین دوران صنعت کشور قطعا دوران اصلاحات است.

رهبری سند چشم‌انداز را ابلاغ کرد که هدف آن برای هر ایرانی افتخارآمیز بود، اما متاسفانه دوران جدیدی شروع شد. مسیر توسعه‌ی کشور در آن دوران [دولت احمدی‌نژاد] منحرف شد. سرمایه‌‌های انسانی و مادی کشور تلف شد.

با اشاره به عملکرد دولت احمدی نژاد :انسان از این غصه بمیرد بهتر است، مگر مردم چه کرده بودند که اینطور برخورد شد

ایران و قطر یک میدان گازی مشترک دارند. سال ۸۴ از این میدان مساوی برداشت می‌‌کردیم، در سال ۹۲ دو برابر ما برداشت می‌کرد.

قیمت ارز بالا می‌رفت، ۲۲ میلیارد دلار در بازار دوبی و استانبول فروختند تا قیمت ارز در تهران پایین بیاید. یک سوم این ارز از سوی یک صرافی فروخته شد. بعدها پرونده تشکیل شد، اما نمی‌دانم به کجا رسید.

در آن روزهای سخت دولت گذشته جیب مردم را میگشتند که ۵٠٠٠ دلار بیشتر از کشور خارج نکنند .چه کسی فکر می کرد فرزندان انقلاب و رهبری رودرروی هم قرار بگیرند؟ مردم ایران به هوش باشید، تاریخ اینگونه نباید تکرار شود ؛مردم در سال ٩٢ تلاطم ارز را دیدند .در ٨۴ دلار ٩٠ هزار تومان بود، در ٩٢ یک و نیم میلیون تومان شد

سال ۸۴ کل شاغلین کشور ۲۲میلیون و ۶۰۰هزار نفر بودند، سال ۹۱ این تعداد رسید به ۲۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر. کسانی که امروز می‌گویند فلان قدر شغل ایجاد می‌کنیم، در همان دولت هم بودند. چرا شغل ایجاد نکردند؟ در همین دولت سالی حدودا ۶۵۰هزار شغل ایجاد شده.

پلاسکو در عرض چند ساعت آتش گرفت، در چند ثانیه فروریخت، در چند روز آواربرداری شد و در چند سال ساخته خواهد شد.

در این ۴سال موفق شدیم تورم را از ۴۰ درصد به حدود ۶.۸ درصد رساندیم. به همین دلیل امروز کسی حرف از تورم نمی‌زند.

چرا آن‌ها اصرار کردند به ما هواپیما دادند؟ چرا شرکت بویینگ پیگیری می‌کند که چرا توافق را خبری نکردید؟ صادرات غیرنفتی افزایش پیدا کرده و در دوسال اخیر از میزان واردات فزونی گرفته.

بنده با شفافیت مالی کامل مسئولین موافقم، اما همه: سه قوه، نیروهای مسلح و همه‌ی مسئولان.

نام دولت آینده را دولت امید و آینده گذاشته‌ام.

زن‌ها مظلوم‌ترین گروه کشور هستند که حقوق‌شان رعایت نمی‌شود. نیمی از مدیران کشور باید از زنان باشند. ما در این دولت فرماندار و مدیرکل زن داریم. از جمله کسی که در منا به شهادت رسید و سُنی هم بود.

اولویت‌‌های دولت آینده:
– توسعه‌ی فناوری: امنیت، حرمت و استقلال دانشگاه باید به طور جدی رعایت شود.

باید توسعه‌ی صادرات برای حمایت از تولید داخلی هدف قرار بگیرد. این مساله نیازمند دیپلماسی فعال با دنیاست.
– ایران همه استعدادهای برای حضور در لیست ۱۰مقصد اول گردشگری دنیا را دارد.
– جوانان ایرانی که در خارج از کشور کار آی‌تی می‌کنند، امروز ارزش شرکت‌های کوچک‌‌شان به صدها میلیون دلار رسیده. باید اجازه دهیم استارتاپ‌ها راه بیفتد، نباید مدام به جوانان گیر بدهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو
http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif
کانال گیلنما
طراحی چهره و پرتره گیلان

طراحی چهره پرتره گیلان رشت

تازه ها
تبلیغات
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
تلویزیون اینترنتی گیلان تی وی
سرویس عکس - صفحه نخست
سرویس عکس - صفحه نخست