پایگاه خبری تحلیلی اخبار گیلان, اخبار گیلان آنلاین, اخبار گیلان حوادث, اخبار گیلان شبکه باران, اخبار خبرگزاری گیلان, اخبار گیلان تعطیلی مدارس, اخبار امروز گیلان, اخبار اقتصادی گیلان, اخبار سیاسی گیلان, خبر سیاسی گیلان, اخبار ورزشی گیلان, خبرگزاری رشت, اخبار انتخابات, انتخابات گیلان,انتخابات مجلس , کاندیداهای مجلس گیلان, کاندیداهای رشت, نامزدهای مجلس گیلان, اعلام نتایج, آخرین اخبار انتخابات, نتایج انتخابات گیلان, تایید صلاحیت کاندیداهای گیلان, اسامی رد صلاحیتها, انتخابات رشت, کاندیداهای مجلس رشت,دانلود نرم افزار, دانلود رایگان, دانلود زیرنویس, نمایندگان مجلس گیلان, اخبار دیار میرزا, اخبار رشت,خبر رشت
  • برای دومین بار جایزه بزرگ کاسپین برگزار می شود
    منطقه آزاد انزلی ۲۵ آبان میزبان دومین دوره جایزه بزرگ کاسپین به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، طبق اعلام هیات دوچرخه سواری استان گیلان سازمان منطقه آزاد انزلی در روز ۲۵ آبان برای دومین سال میزبان جایزه بزرگ کاسپین شد. شرایط مسابقه به شرح […]

چرا قدم‌های عملی برای رسیدن به لیست ۱۱ نفره اصلاح‌طلبان در رشت برداشته نشده است و جلسات تشکیل نمی شود/ بدون برنامه‌ریزی «تِکرار» تجربه شیرین «تَکرار» می شود امکان پذیر نیست

به گزارش گیل خبر، اصلاح طلبان رشت در این نامه ضمن درخواست برای اعلام اسامی کاندیداهای اصلاح طلب از عدم تشکیل جلسات نیز سوال کردند.

متن کامل بیانیه اصلاح طلبان رشت بدین شرح است:

جناب آقای هرمز ربانی، ریاست محترم شورای عالی اصلاح‌طلبان گیلان

با سلام، همان‌طور که مستحضر هستید پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا ۲۹ اردیبهشت‌ماه جاری در سراسر ایران برگزار می‌شود. انتخاباتی که می‌تواند با تصمیمات مدبرانه عقلای قوم خون تازه‌ای در رگ‌های جریان اصلاحات جاری کند.

طی سال‌های گذشته نقدهای زیادی به قوانین انتخابات چندگانه ازجمله انتخابات شوراها در ایران صورت گرفته است و اصلاح‌طلبان به‌عنوان جریانی پیشرو در سپهر سیاسی ایران همواره در بیان این نقدها پیش‌قدم بوده‌اند. ازجمله این انتقادات زمان اندک در نظر گرفته‌شده برای تبلیغات نامزدها و از سوی دیگر تاکیدات مؤکد حاکمان به مردم مبنی بر انتخاب گزینه‌های اصلح است.

ریاست محترم شورای عالی اصلاح‌طلبان گیلان

مستحضر هستید که در قانون انتخابات شوراها تغییری ایجاد نشده است و طبق جدول زمان‌بندی اعلام‌شده فرصت تبلیغات رسمی برای نامزدهای تائید صلاحیت شده از ۲۱ تا ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۹۶ است و از تاریخ ۲۸ اردیبهشت‌ماه هم هرگونه فعالیت انتخاباتی ممنوع خواهد بود و روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه نیز روز اخذ رأی در حوزه‌های سراسر کشور است.

سؤال ما به‌عنوان جمعی از اصلاح‌طلبان شهر رشت از جنابعالی به‌عنوان یک فعال سیاسی قدیمی و رئیس شورای عالی اصلاح‌طلبان گیلان این است که چرا علی‌رغم تعیین سازوکارهای انتخابات شوراها در سطح کشور از سوی بزرگان اصلاحات و تاکید برداشتن لیست کامل اصلاح‌طلبان در هر شهر، قدم‌های عملی برای رسیدن به لیست ۱۱ نفره اصلاح‌طلبان در رشت برداشته نشده است؟
جناب آقای ربانی

ما امضاکنندگان نامه مطلع هستیم که نتیجه نهایی تائید صلاحیت شدگان انتخابات شوراها ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت‌ماه منتشر می‌شود اما کیست که نداند اگر فردی برنامه جدی برای حضور در انتخابات شوراها را دارد باید زودتر از موعد زمانی مورداشاره به‌طور غیررسمی به معرفی خود و اندیشه‌ها و برنامه‌هایش به شهروندان بپردازد. کاری که نه از چند روز قبل که از چند ماه پیش از سوی ده‌ها داوطلب راه‌یابی به شورا مخصوصاً اصولگرایان در نقاط مختلف رشت در حال انجام است. اما در این‌سو خبرها حاکی از عدم تشکیل جلسات شورای عالی اصلاح‌طلبان به دلیل مخالفت‌های بعضی از اعضا برای تعیین لیست ۱۱ نفره اصلاح‌طلبان برای شورای شهر رشت است.

ریاست محترم شورای عالی اصلاح‌طلبان گیلان

بارها گفته‌شده است که هدف اصلاحات روشنگری است اما گویا این موضوع در آستانه انتخابات شوراهای شهر و روستا برای بعضی از تصمیم گیران جریان اصلاحات معنایی‌ ندارد و درحالی‌که باید تمام هَم اعضای شورای عالی اصلاحات نهایی شدن لیست ۱۱ نفره اصلاح‌طلبان شورای شهر رشت بر اساس پارامترهای تعیین‌شده باشد، شاهد انتشار خبرهایی مبنی بر گروکشی و جبهه‌بندی‌ها داخلی بین بعضی از اعضا هستیم.

سؤال ما این است که به چه دلیل باگذشت حدود دو ماه از انتخاب این شورا و رئیس آن‌که جنابعالی باشید خبری از تشکیل جلسات شورای عالی اصلاح‌طلبان گیلان نشده است؟ این موضوع در آستانه برگزاری انتخاباتی به اهمیت شوراهای شهر که می‌تواند به‌نوعی منجر به تولد دوباره جریان اصلاحات و چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبی در رشت شود چگونه توجیه می‌شود؟

جناب آقای ربانی

تجربه انتخاب «لیستی» در جریان برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس به لطف «تَکرار»های سید محمد خاتمی عزیز موفق و به‌یادماندنی شد اما «تِکرار» آن تجربه‌ی شیرین بدون برنامه‌ریزی و توجه به کمبود زمان برای معرفی نفرات مدنظر لیست اصلاح‌طلبان شورای شهر رشت امکان‌پذیر نیست.

حالا ما اصلاح‌طلبان امضاکننده این نامه از جنابعالی درخواست می‌کنیم که تنها حدود دو هفته مانده به برگزاری انتخابات شورای شهر لیست ۱۱ نفره اصلاح‌طلبان شورای شهر رشت را با توجه به سازوکارهای روشن و از میان چهره‌های خوشنام و توانمند اصلاح‌طلب تعیین کنید تا بیش از این شاهد فرصت سوزی نباشیم.

One Response to چرا قدم‌های عملی برای رسیدن به لیست ۱۱ نفره اصلاح‌طلبان در رشت برداشته نشده است و جلسات تشکیل نمی شود/ بدون برنامه‌ریزی «تِکرار» تجربه شیرین «تَکرار» می شود امکان پذیر نیست

دیدگاهتان را بنویسید

// // http://gilnama.ir/wp-content/uploads/2018/05/servisab.gif
کانال گیلنما
طراحی چهره و پرتره گیلان

طراحی چهره پرتره گیلان رشت

تازه ها
جستجو
تبلیغات
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
کانال گیلنما
تلویزیون اینترنتی گیلان تی وی
سرویس عکس - صفحه نخست
سرویس عکس - صفحه نخست